آموزش ساخت جا کلیدی مغناطیسی

توسط بغبغو

“هان؟ اینا چجوری چسبیدن؟ چقد جالبه…!” این چیزا رو هر وقت کسی جا کلیدی منو می بینه، میگه!

من این جا کلیدی رو حدود یکی دو ماه پیش درست کردم و تا الان که ازش راضیم! البته دوتا محدودیت هم داره، ولی بازم به خلاقیتش می ارزه! یکی اینکه نمیشه بهش دسته کلید آویزون کرد. فقط کلید های تک؛ که خوشبختانه بیشتر کلید های من تکی هستن!

دیگه اینکه فقط برای کلید های آهنی کار می کنه. این مشکل رو هم من از پایه حل کردم، بدین صورت که همیشه به کلید ساز میگم کلید های آهنی برام درست کنه!

یکی دیگه از دلایلی که باعث شد این جا کلیدی رو بسازم این بود که من سابقه دور و درازی در گم کردن کلید داشته و دارم و توی خونمون هم جا کلیدی وجود نداشت! این جا کلیدی ساده و ارزون قیمت به من کمک کرد تا کمتر پشت در بمونم! اگه شما هم در این شرایط هستید، ساختن این جا کلیدی به شما توصیه میشه!

لوازم مورد نیاز

  • تعدادی آهن ربای کوچک؛ دو تا آهن ربا برای هر کلید: من [به چه بدبختی!] این آهن ربا هارو از یه مغازه که لوازم گل فروشی می فروخت، تهیه کردم.
  • یه سطح نازک 4 در 10 سانتی متری: من از یه تیکه پلکسی گلس سیاه که بالا پشت خونمون افتاده بود، استفاده کردم؛ هم نازکه، هم شیک!
  • چسب مایع: ماتیکی باشه بهتره!
  • دو تا میخ ریز یا دو تا سوزن ته گرد
  • دریل: برای ایجاد سوراخ. البته از میخ و چکش هم میشه استفاده کرد!

چسباندن آهن رباها

همونطور که گفتم، برای هر کلید از دو تا آهن ربای کوچیک استفاده می کنیم. البته اگه کلید هاتون خیلی سنگین یا بزرگ هستن، بهتره از سه تا آهن ربا برای هر کلید استفاده کنید.

آهن ربا ها رو با چسب مایع با فاصله، به سطح نازکی که تهیه کردید، بچسبونید.

ایجاد سوراخ

با استفاده از دریل یا میخ و چکش، دو تا سوراخ ریز در بالا و پایین جا کلیدی ایجاد کنید تا در مرحله بعد بتونیم وصلش کنیم به دیوار.

*یادتون باشه همیشه دریل کاری رو روی یه سطح محکم انجام بدید. مثلا من جا کلیدی رو گذاشتم روی یه موزاییک و بعد دریلش کردم.

اتصال به دیوار

اول یه جای خوب برای جا کلیدی پیدا کنید. مثلا من کنار در ورودی حال رو انتخاب کردم. بعد با دو تا سوزن ته گرد، یا دو تا میخ، و چکش (یا گوشت کوب!)، به دیوار متصلش کنید.

*من از سوزن ته گرد استفاده کردم، ولی الان یکم لق می زنه. شما از میخ استفاده کنید!

چسباندن کلید ها و استفاده

کار تمومه؛ کلید هاتون رو بیارید و به جا کلیدی بچسبونید. آره، بهتر شد، اینطوری دیگه هیچ وقت کلید هامو گم نمی کنم!